Čo pre Vás znamenajú Vianoce?

Znamenajú čas strávený s milovanými, rozdávanie darov, či robenie dobrých skutkov? Sú o pocite, precitnutí či o materiálnom dostatku?

Každá jedna odpoveď, ktorá ide od srdca, je správna. Je to všetko prepojené- Dávame dary s vierou, že robíme dobrý skutok- plníme prianie našej milovanej osoby. Chceme ju rozžiariť, dať najavo ako veľmi ju máme radi a obdarovaním sme aj my obdarený pocitom užitočnosti, radosti, že aj v našich rukách je moc spraviť druhého šťastným.

Našim poslaním je pomoc seniorom. Je to v našich rukách- v rukách tímu Prosocie. Všetko riadiť, hľadať nové možnosti, pomôcť starkým, ktorý majú ešte dlhý život pre sebou a s pomocou našich opatrovateliek a zdravotníckych pomôcok ho majú možnosť prežiť naozaj kvalitne. A pomôcť aj tým starkým, ktorí veľa času už nemajú. Aby tie posledné chvíle boli čo najkrajšie a prežité čo najdôstojnejšie.

A tu sa obraciame k Vám. Toto je aj vo Vašich rukách. Podať pomocnú ruku tam, kde už my nemáme ako. Prispieť hoci aj 5 Eurami, aby sme mohli zakúpiť plienky pre dospelých. Je do dôležité. Veď sa jedná o dôstojnosť.

Radi by sme Vás poprosili, aby ste nám pomohli urobiť tieto Vianoce krajšie pre našich seniorov. Radi by sme Vás poprosili o pomoc tam, kde my už nestačíme:

Nesmierne by našim seniorom pomohli dary vo forme zdravotníckych pomôcok. Najpotrebnejšie sú:

  • plienky pre dospelých
  • barle
  • tlakomery
  • polohovateľné postele
  • príručné stolíky
  • invalidné vozíky
  • chodúlky

Mimoriadne sa potešíme aj iným zdravotníckym pomôckam (dajú sa kúpiť napr. tu: https://unizdrav.sk/). Radi prijmeme aj použité zdravotnícke pomôcky, ktoré zrepasujeme a hygienicky vyčistíme; prípadne aj čajom, dekám, vitamínom a pod. ktoré by sme pripravili do vianočných balíčkov pre seniorov, ktorí sú v najväčšej tiesni.

Ak by ste nám radi pomohli priamo finančne, môžete tak aj cez Dobrú krajinu. (Vašich 50€ znamená pre nás zakúpenie chodúľok pre umožnenie pohybu seniorov, za 200€ vieme zakúpiť invalidný vozík, 800€ zabezpečí polohovaciu posteľ, ktorá nesmierne uľahčí zdvíhanie a prekladanie klienta)

Vedzte, že akákoľvek podpora znamená veľký krok k dôstojnejšej starobe našich seniorov, uľahčenie životnej situácie ich rodinám a v neposlednom rade aj veľkú pomoc pre naše opatrovateľky, ktorých práca je náročná.

Dary pre našich seniorov môžete posielať sem: Prosocia,o.z., Súdna 8, 947 01 Hurbanovo

Prajem Vám krásne Vianoce a ďakujeme, že ste.

Štefan a Martina Labaš

Prosocia, o.z.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *