Keď sa zima spýta čo sme robili v lete…

alebo keď sa nás to spýtate Vy.

V lete ľudia právom oddychujú, zberajú nové sily do ďalších začiatkov a nápadov. Priznáme sa, že ani nevieme ako, ale aj my sme vedeli vtesnať malú dovolenku do inak mimoriadne aktívneho leta.  Nuž, a prečo aktívneho?

Podrobne Vám o našich letných aktivitách porozprávame v ďalších článkoch, ale teraz aspoň v skratke:

  • Presťahovali sme sa! A to do nových úžasných priestorov na Súdnej ulici 8 v Hurbanove. Sťahovačka to bola teda rýchla, lebo do týždňa sme celú kanceláriu mali na novom mieste. Prečo sme sa sťahovali? S tým súvisí naša druhá letná aktivita: 
  • Rozšírili sme činnosť Prosocie a odteraz sa nestaráme len o našich najstarších, ale aj o našich najmladších. O detičky v jasličkách. V Hurbanove a okolí nebola takmer žiadna možnosť, kde by rodinky mohli umiestniť svojich „predškôlkarov.“ Stalo sa to nutnosťou nielen pre slobodné maminky a rodinky, ktoré kvôli financiám boli nútení dieťatko dať do jasličiek, ale aj pre rodinky, ktoré pobyt dieťatka v jasličkách využívajú ako prostriedok na vytvorenie sociálnych návykov a väzieb a tým chcú neskôr uľahčiť pobyt svojho drobca v škôlke. V našich malebných jasličkách ešte rekonštrukcie prebiehajú, pracuje sa každý deň a náš progres môžete sledovať aj na fotkách na Facebooku.
  • A so sťahovaním a s jasličkami prišiel ďalší nápad. Zatiaľ len nápad, ale urobíme všetko pre to, aby sa to stalo skutočnosťou. Plánujeme vytvoriť komunitnú záhradu (alebo rajskú záhradu?), kde spojíme našich najmenších s najstaršími! Detičky budeme učiť vytvárať si vzťah k prírode, ku všetkému živému a naši seniori budú tiež vítaní, aby svojim skúsenosťami nielen zo záhrad obohatili našich drobcov. Tiež tu plánujeme organizovať posedenia, podujatia, workshopy. Jednoducho, vytvoriť priestor pre spájanie generácií, občanov Hurbanova i okolia, proste priestor pre spájanie nás, ľudí.
  • Snáď najúžasnejšou správou je spustenie projektu Asistenčnej služby 24-hodín denne. Hlavným cieľom tejto služby je zvýšiť kvalitu života seniorov a podporiť ich zotrvanie v prirodzenom domácom prostredí prostredníctvom hodiniek eWATCH alebo prívesku ASIST box. Tieto zariadenia rozpoznajú kritické situácie (pád seniora, dlhšiu nehybnosť) a prostredníctvom GPS signálu informujú odborného asistenta. Viac o tejto perfektnej, a veríme, že aj život zachraňujúcej službe sa dozviete čoskoro v nasledujúcom blogu.

Držte nám palce, lebo ako vidíte, aktivít je veľa a nápadov ešte viac. My sme však nadšení všetkým novým príležitostiam, tak veríme, že sa nám to podarí.

Naďalej nás môžete podporiť či už Vaším „páči sa mi to“ na Facebookusledovaním na Instagrame alebo aj finančnou podporou na našej stránke. Vašu podporu si veľmi vážime, a práve vďaka Vám sa môžeme posúvať míľovými krokmi vpred.

Ďakujeme

Vaša Prosocia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *